O drewnie

WYBIERZEMY DLA CIEBIE NAJLEPSZE DREWNO —

Które drewno wybrać?


To jedno z pytań, które najczęściej słyszymy od naszych klientów. Jeśli nie znasz na nie odpowiedzi, nie musisz się o nic martwić – we wszystkim Ci doradzimy i wspólnie wybierzemy najlepszą opcję.

Poniżej możesz sprawdzić, jakie jest zastosowanie dla poszczególnych rodzajów drewna.

Rodzaj drewna Zastosowanie
Drewno KVH Konstrukcja ścian w budownictwie szkieletowym, konstrukcja stropów, elementy konstrukcji więźby dachowej, tarasy, altanki, garaże, pergole, antresole, carporty i wiele innych
Drewno lite C24 Prefabrykowane wiązary dachowe, domy modułowe, domy szkieletowe, domki letniskowe, podłogi, tarasy, łaty i kontrłaty
Drewno BSH Budowa domów jednorodzinnych i elementów mniejszej architektury, konstrukcje o wyjątkowych kształtach, konstrukcje dachów, zadaszenia tarasu, ogrodu, altan, wiat samochodowych
Drewno Duolam Konstrukcja domów szkieletowych, konstrukcje ogrodowe, konstrukcje, w których stosowanie formaldehydu jest niedozwolone, budowy o wyjątkowej wytrzymałości
Płyty CLT Ściany, dachy, stropy, panele podłogowe
Tarcica Produkcja mebli, stolarka okienna i drzwiowa, elewacja zewnętrzna i wewnętrzna, produkcja ekranów drogowych

Jeśli potrzebujesz pomocy w wyborze drewna, chcesz złożyć zamówienie lub dowiedzieć się szczegółów, napisz lub zadzwoń! Zawsze jesteśmy, aby Ci pomóc!


Skontaktuj się z nami
DLACZEGO WARTO Z BEST TIMBER —

Oto, dlaczego warto wybrać drewno konstrukcyjne z Best Timber Polska:


Nasze drewno posiada znak CE

Dzięki temu otrzymujesz od nas 100 % gwarancji, że możesz je bezpiecznie i bezproblemowo zastosować przy realizacji Twojego projektu. Dodatkowo, jeśli zaistnieje sytuacja, w której dostarczone przez nas drewno nie spełni norm budowlanych – wymieniamy je na inne lub zwracamy pieniądze. Dlatego nie musisz się o nic martwić – mamy kontrolę nad wszystkim.


Profesjonalna obróbka drewna

Otrzymasz drewno suszone komorowo o wilgotności 15%, co zapewni ci brak nierówności w drewnie – oszczędzi Ci to dodatkowej pracy. Samo drewno będzie czterostronnie strugane, dokładnie docięte i obrobione przez profesjonalistów, dlatego masz pewność, że nie spowoduje ono żadnych szkód przy budowie, nie będzie się skręcać, wypaczać czy przebarwiać.


Drewno docięte na wymiar

Możesz zamówić drewno w standardowych długościach lub docięte na wymiar z dokładnością co do milimetra – tak, jak tylko sobie zażyczysz. Dzięki temu otrzymujesz to, czego dokładnie potrzebujesz i nie tracisz materiału docinając gotowe drewno na własną rękę. Dzięki temu również oszczędzisz czas, pieniądze i ułatwisz sobie pracę.


Drewno, które nie potrzebuje impregnacji

Drewno jest przygotowywane w tak dokładny sposób, że nie musisz dodatkowo impregnować go chemicznie. Suszenie komorowe, któremu poddawane jest nasze drewno, jest wystarczające - zabija w nim wszystkie insekty i grzyby. To korzyść zarówno dla Twojego zdrowia, jak i dla portfela.

W Best Timber Polska zadbamy o Twoje zamówienie z szczególną starannością. Tak, aby cała jego realizacja przebiegła bez żadnych komplikacji i abyś mógł być spokojny o jego terminowe dostarczenie.


Przejdź do naszej oferty i sprawdź, co możemy Ci zaoferować:


Poznaj ofertę
DAJEMY CI GWARANCJĘ JAKOŚCI —

GWARANCJA JAKOŚCI

Jako jedyna firma na rynku oferujemy drewno z gwarancją. Co to dla Ciebie oznacza?

Jeżeli stałoby się tak, że drewno, które Ci dostarczymy nie będzie zgodne z jego przeznaczeniem lub nie będzie spełniało aktualnych norm budowlanych, od ręki wymieniamy je na nowe lub zwracamy Ci pieniądze – decyzja należy do Ciebie.


Skąd taka gwarancja?

Jesteśmy pewni tego, co oferujemy i dostarczamy. Do każdego zamówienia podchodzimy indywidualnie i z pełnym profesjonalizmem spełniamy wymagania naszych klientów.


Chcesz dowiedzieć się więcej o tym, w jaki sposób działamy? Przejdź do zakładki poniżej.


Dowiedz się o nas więcej
BAZA WIEDZY —

Chcesz dowiedzieć się wszystkich szczegółów na temat drewna konstrukcyjnego oraz budowli, które się na nim opierają?

Zapraszamy do naszej bazy wiedzy – czeka tam na Ciebie mnóstwo interesujących artykułów i przykładów z życia wziętych.

4 sierpnia 2020
Tarcica a drewno suszone komorowo

Tarcica a drewno suszone komorowo [porównanie]

Jeśli tak, z pewnością już masz za sobą mniejsze lub większe rozeznanie. Z pewnością już na tym etapie zauważyłeś, że na rynku jest ogromny wybór drewna konstrukcyjnego. A jeszcze większa, niż wachlarz możliwości i rodzajów, jest rozpiętość cenowa. Skąd te różnice? Dlaczego mokra tarcica kosztuje kilkaset złotych za metr bieżący, a drewno konstrukcyjne potrafi kosztować nawet ponad dwa razy więcej? Czy drewno z certyfikatem faktycznie jest lepsze, czy może to tylko chwyt marketingowy?
21 maja 2020
Drewno KVH

Drewno KVH — najlepsze drewno konstrukcyjne [5 zalet]

Jakie drewno konstrukcyjne sprawdzi się najlepiej na domy szkieletowe, drewniane stropy, wiązary dachowe? Który rodzaj okaże się najmądrzejszym wyborem, przy dużej inwestycji, jaką jest niewątpliwie budowa domu, czy inwestycji osiedla domków szkieletowych?
13 maja 2020
drewno konstrukcyjne

Więźba Dachowa – jak wybrać najlepsze drewno konstrukcyjne?

Drewno konstrukcyjne na więźbę dachową — jaki rodzaj najlepiej się sprawdzi? Czy warto kupować drewno z certyfikatem? Czy to ważne, aby wybrać drewno suszone komorowo? Jeśli robiłeś już jakieś rozeznanie, wiesz, że zarówno tych informacji, jak i samych rodzajów drewna jest sporo. Dzisiaj opiszemy wszystkie rodzaje drewna, które znaniem naszym — specjalistów od drewna, idealnie nadają się na konstrukcję więźby dachowej.
pl