Blog

BAZA WIEDZY —

Chcesz dowiedzieć się wszystkich szczegółów na temat drewna konstrukcyjnego oraz budowli, które się na nim opierają?

Zapraszamy do naszej bazy wiedzy – czeka tam na Ciebie mnóstwo interesujących artykułów i przykładów z życia wziętych.

4 sierpnia 2020
Tarcica a drewno suszone komorowo

Tarcica a drewno suszone komorowo [porównanie]

Jeśli tak, z pewnością już masz za sobą mniejsze lub większe rozeznanie. Z pewnością już na tym etapie zauważyłeś, że na rynku jest ogromny wybór drewna konstrukcyjnego. A jeszcze większa, niż wachlarz możliwości i rodzajów, jest rozpiętość cenowa. Skąd te różnice? Dlaczego mokra tarcica kosztuje kilkaset złotych za metr bieżący, a drewno konstrukcyjne potrafi kosztować nawet ponad dwa razy więcej? Czy drewno z certyfikatem faktycznie jest lepsze, czy może to tylko chwyt marketingowy?
21 maja 2020
Drewno KVH

Drewno KVH — najlepsze drewno konstrukcyjne [5 zalet]

Jakie drewno konstrukcyjne sprawdzi się najlepiej na domy szkieletowe, drewniane stropy, wiązary dachowe? Który rodzaj okaże się najmądrzejszym wyborem, przy dużej inwestycji, jaką jest niewątpliwie budowa domu, czy inwestycji osiedla domków szkieletowych?
13 maja 2020
drewno konstrukcyjne

Więźba Dachowa – jak wybrać najlepsze drewno konstrukcyjne?

Drewno konstrukcyjne na więźbę dachową — jaki rodzaj najlepiej się sprawdzi? Czy warto kupować drewno z certyfikatem? Czy to ważne, aby wybrać drewno suszone komorowo? Jeśli robiłeś już jakieś rozeznanie, wiesz, że zarówno tych informacji, jak i samych rodzajów drewna jest sporo. Dzisiaj opiszemy wszystkie rodzaje drewna, które znaniem naszym — specjalistów od drewna, idealnie nadają się na konstrukcję więźby dachowej.
26 września 2019
drewno na więźbę dachową

Realizacja domu z płyt CLT

Budowa nowoczesnego domy w technologii Cross Timber System CLT. Szybkość, Trwałość, Bezpieczeństwo. Precyzyjna obróbka płyt CLT Gwarantuje łatwy i szybki montaż całej konstrukcji - Czas montażu całej konstrukcji domu, który zobaczysz poniżej to tylko jeden dzień.
26 września 2019
drewno na więźbę dachową

Dostawca drewna konstrukcyjnego

Best Timber Polska to najszybszy dostawca drewna konstrukcyjnego. Nie ma szybszego na rynku - SPRAWDŻ i przekonaj się sam. Dostarczamy drewno konstrukcyjne i profilowane do budowy domów całorocznych i letniskowych o konstrukcji drewnianego szkieletu.
26 września 2019
drewno konstrukcyjne

Drewno C24 na domek letniskowy

Drewno konstrukcyjne dla Profesjonalistów Profesjonalnie obrobione i przygotowane drewno konstrukcyjne dostępne w najszerszej gamie przekrojów jakie istnieją na rynku Polskim.
26 września 2019
drewno na więźbę dachową

Drewno C24 suszone

Poniżej zdjęcia z realizacji budowy domu o konstrukcji szkieletu drewnianego. Dostarczyliśmy w czasie 5 dni od dnia złożenia zamówienia drewno konstrukcyjne lite o klasie wytrzymałości C24.
26 września 2019
drewno na więźbę dachową

Skutki i ryzyko ze stosowania drewna mokrego na konstrukcję więźby dachowej

Każdy PRAWDZIWY rzemieślnik, który posiada wiedzę na temat drewna przekazywaną z dziada pradziada wie, że drewno na konstrukcję więźby dachowej powinno być wykonana  z drewna konstrukcyjnego dobrze wysuszonego do poziomu 18% wilgotności.
26 września 2019
drewno na więźbę dachową

BELKI, SŁUPY, PODCIĄGI

Drewno BSH to naturalna alternatywa dla elementów konstrukcyjnych z betonu i stali. Drewno klejone to materiał ekonomiczny, bardzo wytrzymały, trwały o estetycznym i przyciągającym uwagę wyglądzie.
26 września 2019
drewno na więźbę dachową

Drewno konstrukcyjne C24 Docięte Na Wymiar

Budujesz dom o konstrukcji drewnianego szkieletu? Potrzebujesz drewno konstrukcyjne na więźbę dachową? Jak zapewne wiesz dobór odpowiedniego drewna konstrukcyjnego to jeden z najważniejszych elementów konstrukcji domu, aby Twoja konstrukcja była solidna, trwała i bezpieczna.
pl