Drewno klejone warstwowo - ZALETY

Główne Zalety drewna klejonego warstwowo GLULAM

 

Drewno Glulam posiada bardzo dużo cech, które wyróżniają je i czynią najlepszym materiałem dla najróżniejszego typu konastrukcji.

Drewno klejone Glulam jest plastyczne

Drewno  powstaje z połączenia cienkich, giętkich desek, zwanych lamelami. Dzięki temu może być łatwo kształtowane w łuki podczas produkcji, których wykonanie z innych materiałów jest kosztowniejsze i bardziej kłopotliwe. Można zatem z drewna wykonać konstrukcje nośne w taki sposób, by obciążenia były przenoszone do fundamentów głównie poprzez siły ściskające. Dzięki temu możliwe jest nadanie konstrukcji kształtu optymalnego pod względem kosztów, osiągając prostotę konstrukcji i niewielkie zużycie materiału.

Nawet w przypadku normalnie prostych elementów o stałym przekroju, często nadaje się im wstępną strzałkę ugięcia. Wygięcie to odpowiada ugięciu się dźwigara pod wpływem działających na niego obciążeń - tak, by podczas pracy zachował płaski spód. Taki sposób produkcji dźwigara z drewna klejonego warstwowo w żaden sposób nie podnosi jego kosztów produkcji, a poprawia wygląd zewnętrzny i podnosi bezpieczeństwo caęłj konstrukcji konstrukcji.

 

 

Wiecej informacji: http://besttimberpolska.pl/pl/oferta/drewno-klejone

tel. 56 3000 184

tel. 83 307 00 15

e-mail: kontakt@besttimberpolska.pl