Prawda o drewnie na więźbę dachową

Cała Prawda o Drewnie Konstrukcyjnym na Więźbe Dachową

 

W budownictwie od bardzo dawna stosuje drewno konstrukcyjne. Jeszcze kilkadziesiąt lat wstecz społeczeństwo miało większą świadomość na temat doboru odpowiednio przygotowanego drewna na chociażby więźbe dachową. Oczywiście wtedy nie było takiej presji czasowej, czy walki o jak najniższą cenę, ale była jedna wielka różnica w stosunku do tego jaki materiał stosuje się obecnie przez 80% społeczeństawa na więźbe dachową, tą wielką różnicą było obowiązkowe suszenie drewna konstrukcyjnego po przez jego sezonowanie do wilgotności nie przekraczającej 18%, a dopiero wtedy wykorzystywanie tego drewna na konstrukcje budowlane.

Istniejące systemy certyfokowania drewna nie zostały wymyślone po to aby utrudnić ludziom życie, ale określić pewne podstawowe normy które muszą być spełnione, aby konstrukcje dachowe były wytrzymałe, odporne i nie ulegały awarii które mogą narazić naszych najbliższych na niebezpieczeństwo.

Oczywiście sprawy ekonomiczne, oszczędności są bardzo ważne i należy na nie zwracać uwagę, ale najlepszym w tym wszystkim jest fakt, że jesteśmy zdolni oszczędzić na dobrej jakości certyfikowanego drewna konstrukcyjnego, które będzie bezpieczne dla nas i naszej rodziny, a wydamy mase pieniędzy na najdroższą dachówkę, najlepsze okna energooszcędne dachowe na które również wydamy masę pieniędzy, bramy na pilota i inne cuda (oczywiście nie chcę powiedzieć, że tego nie powinniśmy robić) i jak najbardzije efekt będzie oszałamiający sąsiedzi będą pod niesamowitym wrażeniem, a my będziemy spełnieni. Ale ten cały efekt po jakimś czasie często nie długim, może zostać zepsuty chociażby przez to że efekt wysychania drewna może wpłynąć na konstrukcje całego budynku nie wpominając o insektach i grzybach które sami przez naszą nie wiedzę wprowadzamy do naszego domu.  Kurczenie się drewna jest odpowiedzialne za wszelkie awarie nieszczelności dachu i ścian.

Zatem w kwestii ceny między drewnem mokrym, a suchym odpowiednio obrobionym nie ma żadnych wątpliwości, ale to pierwsze nie jest wogóle drewnem konstrukcyjnym.

A więc czy warto oszczędzać na zdrowiu, nie przyjemnościach związanych z późniejszymi awariami które mają wpływ na izolacyjność i trwałość całej konstrukcji?

W razie gdyby interesował Cię prawdziwy materiał konstrukcyjny C24 na więźbę dachową o odpowiednich parametrach i certyfikatach, którego nie ma potrzeby impregnować dzięki zastosowaniu odpowiedniej obróbce zapraszam TUTAJ>>>