Dlaczego drewno budowlane mokre?

Dlaczego w Polsce  nadal stosuje się drewno budowlane mokre?

 

Stosowanie drewna w budownictwie nosi za sobą bardzo długą historie, ale podstawowa zasada sezonowania drewna zawsze byla przestrzegana. Nie trzeba daleko szukać wystarczy się cofnąć o kilkadziesiąt lat wstecz, kiedy to jeszcze czas płynął wolniej i nie było takiej presji kiedy to w budownictwie stosowano zawsze drewno sezonowane o wilgotności około 18%.

Certyfikacja drewna konstrukcyjnego nie powstała po to, aby utrudniać życie inwestorom, ale po to aby uniknąć niepotrzebnych awarii i kłopotów. Często zdarza się tak, że ludzie inwestują w najdroższą dachówkę która wzbudzi zadrość wśród sąsiadów, najnowocześniejsze okna dachowe na które wydają masę pieniędzy, nie zwracając uwagi na najważniejszy fakt, czy ten efekt końcowy długo się utrzyma. Stosowanie drewna mokrego na więźbę dachową niesie za sobą pewne niebezpieczeństwo w zakresie bezpieczeństwa naszych najbliższych, a także strat ekonomicznych po przez awarie.

Podstawowym faktem który wynika podczas stosowania drewna mokrego jest to, że już przy elemencie 240mm wysokości podczas suszenia z 30% do 10% wilgotności drewno kurczy się o 1-2 cm co często prowadzi do awari całej konstrukcji.

Czy warto oszczędzać na najważniejszej konstrukcji naszego domu, która dba o nasze bezpieczeństwo, zdrowie i trwałość ?

 

 

Best Timber Polska

NASZA MARKA, PAŃSTWA KORZYŚCI

Best Timber Polska oferuje pełną gamę wysokiej jakości produktów z drewna i jest w stanie dostarczyć również gotowe do montażu elementy dostosowane do własnych potrzeb naszych klientów.

Nasz asortyment oferuje wszystko, począwszy od standardowych dźwigarów z drewna klejonego warstwowo BSH/GLULAM, drewna litego KVH, drewna litego C24 pochodzącego tylko i wyłącznie z północnej Szwecji, płyt klejonych warstwowo CLT BBS i wiele innych produktów z którymi zapoznają się Państwo w poniższej ofercie.

Ważnym czynnikiem naszej marki jest: NIEZMIENNA STAŁA JAKOŚĆ oferowanych produktów, które idealnie nadają się do celów konstrukcyjnych, ciesielskich i stolarskich.

Dzięki współpracy z jednym z wiądących europejskich partnerów jesteśmy gotowi do realizacji każdego projektu wielkogabarytowego z drewna klejonego o rozpiętościach nawet 65m.